Jak wybrać zabawkę dla dziecka spośród tylu możliwości?


Wybór zabawki dla nieco starszych dzieci (4+) to prawdziwa przygoda. Możliwości są niemal nieograniczone, a my sami tak zabiegani, że często decydujemy się na nieprzemyślany zakup. Dla dzieci zabawki są jednak najważniejsze na świecie. To powód, dla którego zdecydowaliśmy się wyróżnić parę z nich. Wybrane modele zapewnią wiele godzin wspaniałej zabawy.

Dla najmłodszych dzieci o niewyczerpanej energii

Maluch, które jeszcze nie tak dawno raczkował na miękkich dywanikach, teraz sprawdza swoje możliwości biegając po całym domu? Skoczki to zabawki dla dzieci od 18 miesiąca życia, dzięki którym mogą bezpiecznie przemieszczać się po całym mieszkaniu, a nawet po podwórku. Nadmuchamy zwierzak z wytrzymałej gumy pozwala swobodnie skakać i rozwijać mięśnie oraz postawę ciała. Wybierz z serii skocznych zwierząt Konika, Krówkę czy Rekina, i obserwuj swoją pociechę w akcji. Dla starszych dzieci, od 3 roku życia, można kupić koniki lub pieski na biegunach. Ta klasyczna dziecięca zabawka w nowym wydaniu – koń na biegunach posiada miękką, przyjemną sierść oraz siodło.

Zabawki interaktywne dla starszaków

Dla głodnych wiedzy dzieciaków najlepszym wyborem będzie laptop edukacyjny. To nie tylko przygotowanie do rozpoczęcia swojej przygody w świecie zaawansowanych technologii, ale też rozwój zdolności matematycznych i logicznych poprzez zabawę. Wspólną rozrywkę w gronie rodziny zapewnią za to gry planszowe. Dopasowane do wieku dziecka, pomagają rozwijać empatię i dedukcję. Doskonałą zabawę i naukę współpracy zapewni na przykład gra Lisek Urwisek. Tylko działając wspólnie można odnaleźć tytułowego liska.

Świetna zabawa w domku dla lalek

Każde dziecko marzy w dzieciństwie o wielopiętrowym, pięknym domku dla lalek. To czysta forma ekspresji. Chociaż zabawki edukacyjne są niezbędne w prawidłowym rozwoju, warto spełniać marzenia najmłodszych. Idealnym prezentem będzie Koci Domek Gabi zabawki z popularnego serialu dla dzieci. Zawiera aż 8 pokoi o różnych funkcjach, połączonych ruchomą windą. Zestaw dla dzieci w wieku od czterech lat pozwoli odtworzyć akcje z bajki i bez reszty pochłonąć się zabawą w dom.

Dobrane prezenty dla każdego dziecka

Rozwój malucha zależy od stałego nabywania nowych umiejętności. Już w wieku 3-4 lat odznaczają się wyraźne różnice w charakterach dzieci. Dlatego warto zastanowić się przed wyborem podarunku, czy spodoba się bardziej nam czy maluszkowi? Zwykle lepiej jest postawić na zabawki drewniane, które są wytrzymałe i ekologiczne. Zabawki sensoryczne odpowiedzą na potrzeby nawet nieco zamkniętych w sobie dzieci. Zaś domek dla lalek czy konik na biegunach to prezent dla każdej pociechy.

 

Artykuł sponsorowany